Jak to probíhá

Zubní implantologie

Zubní implantáty jsou plnohodnotnou náhradou ztracených zubů.

Přehled

PROCEDURA


Ztráty zubů jsou způsobeny z mnoha důvodů (rozsáhlý zubní kaz, parodontitida, úrazy zubů…). Chybějící zuby se nahrazují můstky či snímatelnými náhradami (protézy) – u můstků je nutno preparovat (obrušovat) sousední zuby ke zhotovení fixní protetické práce a u snímatelných náhrad docházelo k úbytku kosti pod tělem protézy.

Implantát je dnes ideálním a šetrným řešením při náhradách jak jednoho, tak i více zubů. Lze pomocí implantátů řešit i bezzubou čelist.

Co to je?

Implantát funguje na podobném principu jako hmoždinka, která připomíná tvarem válec, jenž je vyrobený z titanu. Zároveň je implantát povrchově upraven, tak, aby se vhojil do okolní kosti a byl v ní stabilní. Po 2 až 2,5 měsících od zavedení implantátu do kosti se na něj nasadí náhrada zubu.

Na naší klinice používáme výhradně švýcarské implantáty STRAUMANN, vyvíjené od osmdesátých let minulého století a dlouhodobě ověřené v praxi. Jedná se o velkou inovativní a ověřenou firmu s maximální estetikou a kvalitou výrobků.

Augmentace, Sinus lift

V mnoha případech se stává, že nabídka kostní tkáně u pacienta není dostatečná a je pak tedy nutné si pomoci tzv. augmentací. Dostatek kosti je nutné ke kvalitnímu usazení implantátu, k jeho plnému fungování v dutině ústní a zároveň i k estetické funkci.

K doplnění chybějícího množství kostní tkáně se využívá umělý kostní materiál  nebo kost pacienta, která je odebrána z jiného místa v dutině ústní.

Sinus lift – implantace v postranním úseku horní čelisti bývá často komplikovaná rozsahem čelistní dutiny. Čelistní dutina je různě exponovaná do dásňového výběžku a zároveň po extrakcích postranních zubů dochází k úbytku kosti na kostním výběžku, tím se snižuje nabídka kostní tkáně, která je nutná pro zavedení implantátu v oblastí horních distálních zubů (pětky, šestky, sedmičky).  Řešením je proto tzv. Sinus-lift, což je výkon při kterém se zvedne spodní stěna výstelky čelistní dutiny a  vzniklý prostor se následně vyplní augmentačním materiálem.