Jak to probíhá

Protetika – můstky, korunky a fazety

Po zákroku bude Váš úsměv vypadat jako nový!

Přehled

PROCEDURA


Protetika obecně znamená nahrazování funkce zubu, o kterou přišel, jeho kompletní rekonstrukci a korekci mezičelistních vztahů. Konkrétně se jedná o celokeramické, nebo metalokeramické můstky, korunky, fazety, či v dnešní době také velice oblíbené onlaye, inlaye a overlaye z keramického či kompozitního materiálu.

 Naše řešení je zároveň velice estetické, po zákroku bude váš úsměv vypadat jako nový.

Použité materiály mají také ověřenou a dlouhou trvanlivost, spolupracujeme s nejlepšími laboratořemi v republice. Všechny náhrady jsou fixní a není třeba s nimi nijak manipulovat.

Korunky

Je to protetická náhrada jednoho zubu. Ke korunkovému řešení se většinou uchylujeme ve chvíli, kdy zub z velké části přišel o svou funkci, o svůj tvar a o svou estetickou stránku.

Vyrábějí se z celokeramického nebo kovokeramického materiálu.

Můstek

Po ztrátě jednoho či více zubů vznikají mezery mezi jednotlivými zuby. Tyto mezery lze esteticky i funkčně řešit prostřednictvím můstků. Nevýhodou je obroušení (preparace) sousedních zubů. Ač se v řešení po ztrátách zubů častěji využívají implantáty, celokeramické/kovokeramické můstky mají nadále své uplatnění.

Fazety

Řadu pacientů trápí nepříliš estetický tvar svých předních zubů, event. přítomnost mezer v estetickém úseku chrupu a pacient nechce ortodontické řešení, které může trvat i řadu let, tak je zde možnost řešení celokeramickými fazetami. Jedná se poměrně elegantní řešení, kterými lze korigovat tvarovou nevzhlednost předních zubů nebo event. překrytí skvrn přítomných na zubech.

Zuby se lehce obrousí pouze z tvářové strany, zhotoví se otisk a maximálně do 10 pracovních dnů se nalepí definitivní celokeramické fazety. Pacient vždy odchází od nás s provizorními náhradami.

Jak to probíhá:

Nejprve je třeba podstoupit vstupní vyšetření a pořízení RTG snímků.

V případě vyšší rekonstrukce je nutné laboratorně zhotovit voskovou vizualizaci budoucích náhrad tzv. WAX-UP, následně se vytvoří zkušební náhrady na základě laboratorního návrhu  tzv. MOCK-UP, které si můžete vyzkoušet v praxi a až teprve pokud budou vyhovovat vašim představám, provedeme přípravu zubů na definitivní náhrady. Nemusíte se tak bát žádných komplikací, provizorní náhrady umožní plnou funkčnost zubů a do cca 10 pracovních dnů dojde k nalepení definitivních protetických náhrad.

Celá procedura potřebuje zhruba 4 návštěvy a zabere maximálně 1 měsíc.